Zarzęcin

Stanica Harcerska Hufca ZHP Łódź Widzew w Zarzęcinie. 

Kontakt do Komendanta: 602358194

Zarzęcin, to wieś w Polsce położona w województwie łódzkim, w powiecie opoczyńskim, w gminie Mniszków. Miejscowość znajduje się w granicach Sulejowskiego Parku Krajobrazowego. 

Zalew Sulejowski, to jeden z największych zbiorników wodnych leżących w woj. Łódzkim. Zalew ma wielkość 18 km przy szerokości około 2 km, średnia głębokość – 3,3 m a maksymalna głębokość – 11 m. To raj dla miłośników sportów wodnych, w szczególności: żeglugi/ żeglarstwa, kajakarstwa, pływania, czy łowienia ryb. Warto dodać, że baza prowadzona jest przez doświadczonego żeglarza. 

Na terenie bazy mamy pola namiotowe z miejscami dla 250 osób oraz 6 domków (z 3 pokojami 4-osobowymi), w których przewidziane są miejsca dla 72 osób

Na bazie znajduje się piec chlebowy, w którym można przyrządzać pizzę. Jest także keja na dużą ilość jachtów, która posiada połączenie z prądem, oświetleniem.

Baza położona jest w najpiękniejszym na świecie czystym, przejrzystym lesie, który jest zielony cały rok, więc w gorące letnie dni z łatwością znajdziecie ukojenie w postaci cienia. Jesteśmy ostatnim zabudowaniem po tej części zalewu, zaraz obok jest strefa ciszy i nie można używać spalinowych silników, więc jest to idealne miejsce do odpoczynku i kontaktu z przyrodą. 

Baza posiada Jacht DZ 3 jachty kabinowe 2 Venus 1 Orion 4 Omegi 5 kajaków.   

Atrakcje w pobliżu: Tomaszowska Okrąglica, czyli Niebieskie Źródła, Skansen Rzeki Pilicy, Sulejów: Klasztor Cysterski – Sulejów Podklasztorze, ruiny zamków Majkowice i Bąkowa Góra oraz Małpi Mostek, spływy kajakowe, stadnina koni.